Bayram Candan : Bu İş Yerinde Grev Var

Aciliyet

ACİLİYET

Aciliyet duygusu içeren işler diyorum bunlara. “O an”larını dondurarak heykelleştirmeye çalıştığım bu nesneler belki bir daha asla bu halleriyle görülemeyecekler.

Aynı tazelikte, boyutta, renkte, canlılıkta görülemeyecek olanın o anki formunu, şeklini, sıkıntısını, ezilişini “bir daha hiç olmayacak” telaşında bir hızla heykelleştirmek için tüm olanaklarımı acilen kullandığım bir sergi.

 

URGENCY

I call these things works which embody a feeling of urgency. I have tried to freeze in sculpture the “single moment” of the objects, objects which may never again be seen in precisely these states.

Something which will never henceforward be seen in that particular size, color, vitality, freshness—the urgency to sculpt, while there is time, the form, shape, discomfort and struggle it has at that moment; to this end I have hastily brought to bear all my resources, and the result is the present exhibition.

Forthcoming exhibition: “Sculpture Mculpture” / “Heykel Meykel”

April 20 – May 10 2010

Enka Schools Dr. Clinton Wickers Art Gallery

Boşluklar

Kuyruk, artık geceleri yatakta yatış pozisyonumu da yönlendiriyor ve uykumda da rahat bırakmıyordu. Rüyalarımda sokak ortasında kuyruğumdan yakalayıp beni nasıl yere vurarak öldürdüklerini görüyordum

http://www.radikal.com.tr/ek_haber.php?ek=r2&haberno=5223

Heykeller de ölür

Kamuya açık alanda sergilenen heykeller, galeri veya müzelerdekinden farklı olarak, ‘beni görmek ve benimle yaşamak zorundasın’ mesajı verir

http://www.radikal.com.tr/ek_haber.php?ek=r2&haberno=4881

Zerre Exhibition at Gallery Apel

Bayram Candan’s ongoing exhibition at Gallery Apel is open till 15th of March

REPLİKAS’ TAN HEYKEL YAPMAK (Statues that took form through Replikas’ music…)
A video by Oichuung 2009.

Return top